Otevírací doba: non-stop

Centrum funkčního pohybu

podnadpis

JÓGA CLINIC METHOD 

Za zdravá záda a funkční tělo.

Nový Kurz a lekce pro začátečníky

od 3.dubna / středy od 19:30 hod

 

Kurz o 10 lekcích / za zvýhodněnou cenu 2200,-Kč nebo jednorázově za 250,-Kč/ lekce. 

Velmi Vám však doporučuji zúčastnit se celého kurzu, kde se budete učit základy nastavení těla a nastavení do ásan od základů. Po kurzu budou lekce pokračovat na jednorázové vstupy - přes léto :-)

Obecně je jóga známá více jako cvičení pro mladé a flexibilní jedince... Ráda bych Vás vyvedla z omylu :-) U nás je na prvním místě ZDRAVÝ POHYB a precizní provedení cviků. Jóga, kterou učím respektuje nejnovější poznatky z oblasti fyzioterapie a anatomie. Co to znamená ? Že cvičení Vám bude opravdu fungovat a vy se budete cítit lépe! Jóga Clinic je ucelená metoda cvičení pro dnešního evropského člověka se sedavým způsobem života. Tradiční indická jóga nebyla přeci vymyšlená pro nás! Vždy, když půjdeme proti zákonitostem fyziologie těla si časem více ublížíme, než polepšíme. Cílem lekcí je protáhnout tuhá a posílit slabá místa na těle (a to vždy s maximálním zapojením hlubokého stabilizačního systému) a uvolnit mysl. Pracujeme s vahou vlastního těla v podobě jednotlivých ásan v kombinací vědomého dýchání. Každou lekci dokresluje příjemná hudba a prostředí. Začínáme metodickým rozcvičením jednotlivých segmentů těla, poté se učíme sestavu a zakončujeme relaxací. 

Lekcemi Jógy Vás provede certifikovaná pohybová specialistka Bc. Tereza Malinová

ROZPIS LEKCÍ  2024

Úterý:         - 9:00h – Funkční Tělo (Malinová)

        

Středa:      - 19:30 - Jóga Clinic method začátečníci(Malinová ) od 3.dubna 2024 

                   -19:30 – Jumping Rope (Holeksová)

 

Čtvrtek:    - 10:30 - Pilates Spring board / Fitness zdravě 

 

Pátek:    
                   -8:20 – Jóga clinic method --mírně pokročilí (Malinová)
         
                  -18:00 – Večerní  Spalovač (Baloušková)

 

Sobota        - 9:00 – Ranní Spalovač (Baloušková)

Něděle        - 16:20-17:50! - High Heels dance (Liubava) 
                     -18:00 – Pilates Clinic   (Malinová)

Délka Lekce 55-60 minut. Rezervace nutná zde:  https://centrum-funkcniho-pohybu-strakonice.reservio.com

Popis lekcí:

- Pilates Clinic Method - systém vytvořený pohybovým specialistou a mým úžasným učitelem Mgr. Danielem Müllerem - je cvičení pilates zdokonalené podle nejmodernějších poznatků z oblasti fyzioterapie, anatomie a rehabilitačních metod. Proto se pilatec clinic, s velkým úspěchem, využívá i v postrehabilitační péči, jako kompenzace pro sportovce, ale i jako cvičení pro širokou veřejnost, která více a více času tráví v sedě. Což sebou nese spoustu následných potíží - od špatného držení těla, přes bolesti pohybového aparátu.

Ale na počátku všeho byl obdivuhodný pán: 

Joseph Hubertus Pilates - v dětsví byl velmi nemocný chlapec a právě to ho nakoplo k tomu, aby studoval lidské tělo a hlavně cvičil!! Postupně se z něho stal silný a zdravý sportovec, který učil pohyb nejen tanečníky a sportovce, ale i širokou veřejnost. Zastával názor, že pružnost a svěžest je schopnost, kterou nemusíme s věkem ztrácet! Sám pan Pilates zemřel ve velmi dobré fyzické kondici v 84 letech následkem nehody. 

Důvod, proč jsme v dospělosti méně ohební, zatuhlý, žijeme s bolestmi pohybového aparátu a zkrátka se necítíme fit, je kumulace nevhodných pohybových návyků a špatného držení těla.

Pilates Clinic Method je opravdu metoda, která, (pokud se maká!) až neskutečně funguje. V našem centru funkčního pohybu učím naše klienty systematicky a postupně na sobě pracovat tak, aby jim celý koncept dával smysl a mohli cvičit ( i sami doma) a cítit se fit celý život!  Proto upřednostňuji učení formou kurzů více než formou otevřených lekcí, kde nemusí dojít k úplnému pochopení konceptu pilates. 

Já sama jsem si díky cvičení pilates clinic vyřešila vleklé zdravotní problémy a přestože mám ráda i fitness a všechny možné sporty, na pilates nedám dopustit a právě díky němu, jsem se mohla k mým oblíbeným sportovním aktivitám zase vrátit a navíc s úplně jiným nastavením těla a bez bolesti :-) 

V září 2023 budu otevírat nové kurzy, tak neváhejte a zarezervujte si své místo, buď v našem rezervačním systému (na kterém momentálně pracujeme) a nebo na mém tel.č.: 724 030 929. Mým snem je provést partu klientů, kteří se přihlásí do kurzu od začátečníků přes mírně pokročilé až do maximálně pokročilých Toto cvičení mění lidem životy a to v jakémkoliv věku.Nikdy není pozdě! O tom už jsem dnes - jak z mé vlastní zkušenosti, tak ze zkušeností s mými klienty - přesvědčená. 

Lekce pilates clinic probíhají  v neděli od 18:00h. Po absolvování kurzu pilates už můžete navštěvovat jakoukoliv mou hodinu a budete chápat principy pohybu a vědět co po vás chci :-) Jinak se ale pilates propisuje vlastně do všech mých otevřených lekcí...:-) 

 

 


- Jóga Clinic Method - obecně je jóga známá více jako cvičení pro mladé a flexibilní jedince... Ráda bych Vás vyvedla z omylu :-) U nás ve studiu je na prvním místě zdravý pohyb a precizní provedení cviků a proto jóga, kterou učím respektuje nejnovější poznatky z oblasti fyzioterapie a anatomie! Vždy, když půjdete proti zákonitostem fyziologie těla si časem více ublížíte, než polepšíte.  Naším cílem je protáhnout tuhá a posílit slabá místa na těle a to vždy s maximálním zapojením hlubokého stabilizačního systému. Pracujeme s vahou vlastního těla v podobě jednotlivých asán v kombinací vědomého dýchání. Každou lekci vždy začínáme rozcvičením jednotlivých segmentů těla, poté se učíme sestavu a zakončujeme příjemnou relaxací.

Lekce Jógy pro začátečníky otevíráme 3. dubna 2024 středy od 19:30  hod.

Otevřené lekce jógy pro mírně pokročilé (po individuálním tréninku, zvládne i začátečník)probíhají pátky ráno od 8:20h.

Nebo lekce viz. Jógalátes :-)

 

- Funkční Tělo tato lekce je, jak už název napovídá, zaměřena na funkční trénink. Náplní hodiny je uvolnit a protáhnout zkrácená a stažená místa na těle a naopak posílit ty, která bývají povolená a slabá. Někdy se zaměříme více na páteř, jindy na CORE, pak zase na dolní či horní končetiny, chodidla atd. Cílem je naučit se zdravé a funkční principy pohybu a odbourávat špatné stereotypy, které jsme si vybudovali. Snažím se vždy o to, abychom vše co se naučíme dokázali úspěšně aplikovat do běžného života. Při lekcích používáme různé pomůcky jako např.: spine correctory, expandery, ručníky, magic circle, pěnové válce, s-bally, gymbally, malé míčky a ježky...atd.Lekce bývají každé úterý v 9:00 hod,  od 5.září 2023

- Zdravá záda a CORE -lekce založená na podobném principu jako funkční tělo, ale zaměřená více na mobilitu a elasticitu páteře a sílu CORE. Lekce zdravá záda je vypsána od 22.září 2023 a bude probíhat téměř každý pátek od 6:50 hod ráno. Stejně tak dobře na páteř Vám budou dělat lekce: Funkční tělo, pilates clinic nebo jogalates..:-)

- Jumping Rope - Švihadla pro začátečníky - CARDIO BEJBY! Přijďte si užít lekci plnou energické hudby, zábavy a potu se začínající lektorkou Andrejkou Holeksa. Začneme se učit od úplných základů, takže pokud jste nedrželi nikdy v ruce švihadlo, nevadí! Lekce budou probíhat Od 20.září každou středu od 19:30hod (více technické hodiny) u nás v centru a od 3.října i každé úterý v tělocvičně ZŠ Dukelská (kde i zaposilujeme)  Mrkněte na její skákací videa na instagramu: @andrea_holeksa  PS: Každý své švihadlo sebou! 

High Heels dance - otevřené lekce  pro všechny - startuje 17.9.2023 - neděle od 16:20 do 18:00 hod. Pod lektorkou Liubavou, která za námi jezdí až z Českých Budějovic, se z vás stanou nespoutané sexy dračice. Budete pracovat na ladné a správné chůzi na podpatcích, pružnosti, flexibilitě a choreografiích za doprovodu podmanivé hudby... Pokud bys raději individuální hodinu sama, nebo s kámoškou, stačí zavolat na tel: 724 030929 není problém se domluvit.

 Pro představu o High Hells mrkni na Liubi IG: @malolub

Spalovač - Páteční  lekce . intervalový trénink s Kájou Balouškovou. Cvičíme s funkčníma pomůckama i s vahou vlastního těla, jako zátěž použijeme gumy, pytle , kettlbely atd. Lekce jsou pátky v 18:00 hod -19:00 hod.

Na každou lekci je třeba se přihlásit přes náš rezervační systém, popřípadě rezervujte na tel: +420 724 030 929.

Odkaz na rezervační systém:

https://centrum-funkcniho-pohybu-strakonice.reservio.com

Pravidla rezervačního systému:

 

- Vážení klienti, svou lekci nebo kurz si můžete rezervovat na celý měsíc dopředu, nebo každý týden a dokonce i hodinu před začátkem lekce.

- Zrušit rezervaci lze max 4 hodin před začátkem lekce, poté už jste povinni lekci uhradit. Bohužel jinak to v rámci udržitelnosti studia řešit nelze.

- Pokud je již lekce plná, hlídejte si pár hodin před, jestli se neuvolnilo místo, často se tak stane...popř. mi dejte smskou vědět, já Vám to ohlídám.

- Lekce se platí vždy na místě v hotovosti. Kurzy se platí první zahajovací hodinu samotného kurzu.