Otevírací doba: non-stop

Centrum funkčního pohybu

podnadpis

ROZPIS LEKCÍ  2023

Úterý:         - 9:00h – Funkční Tělo (Malinová)

                    -19:30  v ZŠ Dukelská!!!Jumping Rope  (Holeksová)

Středa:      

                   -19:30 – Jumping Rope (Holeksová)

 

Čtvrtek:    - 14:30 – Funkční tělo - Síla a kondice (Malinová)

 

Pátek:    
                   -8:20 – Fyzio Jóga/Jóga zdravě (Malinová)
                  -16:20 - Jóga zdravě/ Síla a Elasticita/Muži i Ženy (Malinová)
                  -18:45 – Večerní  Spalovač (Baloušková)

 

Sobota        - 9:00 – Ranní Spalovač (Baloušková)

Něděle        - 16:30-18:00! - High Heels dance (Liubava) 
                     -18:30 – Pilates Clinic začátečníci  (Malinová)

Délka Lekce 55-60 minut. Rezervace nutná:  https://centrum-funkcniho-pohybu-strakonice.reservio.com

Popis lekcí:

- Pilates Clinic Method - systém vytvořený pohybovým specialistou a mým úžasným učitelem Mgr. Danielem Müllerem - je cvičení pilates zdokonalené podle nejmodernějších poznatků z oblasti fyzioterapie, anatomie a rehabilitačních metod. Proto se pilatec clinic, s velkým úspěchem, využívá i v postrehabilitační péči, jako kompenzace pro sportovce, ale i jako cvičení pro širokou veřejnost, která více a více času tráví v sedě. Což sebou nese spoustu následných potíží - od špatného držení těla, přes bolesti pohybového aparátu.

Ale na počátku všeho byl obdivuhodný pán: 

Joseph Hubertus Pilates - v dětsví byl velmi nemocný chlapec a právě to ho nakoplo k tomu, aby studoval lidské tělo a hlavně cvičil!! Postupně se z něho stal silný a zdravý sportovec, který učil pohyb nejen tanečníky a sportovce, ale i širokou veřejnost. Zastával názor, že pružnost a svěžest je schopnost, kterou nemusíme s věkem ztrácet! Sám pan Pilates zemřel ve velmi dobré fyzické kondici v 84 letech následkem nehody. 

Důvod, proč jsme v dospělosti méně ohební, zatuhlý, žijeme s bolestmi pohybového aparátu a zkrátka se necítíme fit, je kumulace nevhodných pohybových návyků a špatného držení těla.

Pilates Clinic Method je opravdu metoda, která, (pokud se maká!) až neskutečně funguje. V našem centru funkčního pohybu učím naše klienty systematicky a postupně na sobě pracovat tak, aby jim celý koncept dával smysl a mohli cvičit ( i sami doma) a cítit se fit celý život!  Proto upřednostňuji učení formou kurzů více než formou otevřených lekcí, kde nemusí dojít k úplnému pochopení konceptu pilates. 

Já sama jsem si díky cvičení pilates clinic vyřešila vleklé zdravotní problémy a přestože mám ráda i fitness a všechny možné sporty, na pilates nedám dopustit a právě díky němu, jsem se mohla k mým oblíbeným sportovním aktivitám zase vrátit a navíc s úplně jiným nastavením těla a bez bolesti :-) 

V září 2023 budu otevírat nové kurzy, tak neváhejte a zarezervujte si své místo, buď v našem rezervačním systému (na kterém momentálně pracujeme) a nebo na mém tel.č.: 724 030 929. Mým snem je provést partu klientů, kteří se přihlásí do kurzu od začátečníků přes mírně pokročilé až do maximálně pokročilých Toto cvičení mění lidem životy a to v jakémkoliv věku.Nikdy není pozdě! O tom už jsem dnes - jak z mé vlastní zkušenosti, tak ze zkušeností s mými klienty - přesvědčená. 

Kurz pilates clinic pro začátečníky začíná 17.9.2023, 10 lekcí-  v neděli od 18:30h. Po absolvování tohoto kurzu už můžete navštěvovat jakoukoliv mou hodinu a budete chápat principy pohybu a vědět co po vás chci :-) Jinak se ale pilates propisuje vlastně do všech mých otevřených lekcí...:-) 

 

 


- Fyzio Jóga/jóga zdravě - obecně je jóga známá více jako cvičení pro mladé a flexibilní jedince... Ráda bych Vás vyvedla z omylu :-) U nás ve studiu je na prvním místě zdravý pohyb a precizní provedení cviků a proto jóga, kterou učím respektuje nejnovější poznatky z oblasti fyzioterapie a anatomie! Vždy, když půjdete proti zákonitostem fyziologie těla si časem více ublížíte, než polepšíte.  Naším cílem je protáhnout tuhá a posílit slabá místa na těle a to vždy s maximálním zapojením hlubokého stabilizačního systému. Pracujeme s vahou vlastního těla v podobě jednotlivých asán v kombinací vědomého dýchání. Každou lekci vždy začínáme rozcvičením jednotlivých segmentů těla, poté se učíme sestavu a zakončujeme příjemnou relaxací.  

Otevřené lekce Jógy pro začátečníky otevíráme 22.září 2023 pátky od 16:20 hod.

Otevřené lekce jógy pro mírně pokročilé (po individuálním tréninku, zvládne i začátečník)probíhají od 8 září 2023/ pátky ráno od 8:20h.

Nebo lekce viz. Jógalátes :-)

- Jógalates/jóga + pilates - kombinace jógy a pilates - moje nejoblíbenější praxe :-) 

- Funkční Tělo tato lekce je, jak už název napovídá, zaměřena na funkční trénink. Náplní hodiny je uvolnit a protáhnout zkrácená a stažená místa na těle a naopak posílit ty, která bývají povolená a slabá. Někdy se zaměříme více na páteř, jindy na CORE, pak zase na dolní či horní končetiny, chodidla atd. Cílem je naučit se zdravé a funkční principy pohybu a odbourávat špatné stereotypy, které jsme si vybudovali. Snažím se vždy o to, abychom vše co se naučíme dokázali úspěšně aplikovat do běžného života. Při lekcích používáme různé pomůcky jako např.: spine correctory, expandery, ručníky, magic circle, pěnové válce, s-bally, gymbally, malé míčky a ježky...atd.Lekce bývají každé úterý v 9:00 hod,  od 5.září 2023

- Zdravá záda a CORE -lekce založená na podobném principu jako funkční tělo, ale zaměřená více na mobilitu a elasticitu páteře a sílu CORE. Lekce zdravá záda je vypsána od 22.září 2023 a bude probíhat téměř každý pátek od 6:50 hod ráno. Stejně tak dobře na páteř Vám budou dělat lekce: Funkční tělo, pilates clinic nebo jogalates..:-)

- TRX/ Full Body Workout -   posílíme celé tělo v rytmu hudby za pomoci závěsných systémů, gum, s váhou vlastního těla. 

 

- Jumping Rope - Švihadla pro začátečníky - CARDIO BEJBY! Přijďte si užít lekci plnou energické hudby, zábavy a potu se začínající lektorkou Andrejkou Holeksa. Začneme se učit od úplných základů, takže pokud jste nedrželi nikdy v ruce švihadlo, nevadí! Lekce budou probíhat Od 20.září každou středu od 19:30hod (více technické hodiny) u nás v centru a od 3.října i každé úterý v tělocvičně ZŠ Dukelská (kde i zaposilujeme)  Mrkněte na její skákací videa na instagramu: @andrea_holeksa  PS: Každý své švihadlo sebou! 

High Heels dance - kurz o 10 lekcích - startuje 17.9.2023 - neděle od 16:30 do 18:00 hod. Pod lektorkou Liubavou, která za námi jezdí až z Českých Budějovic, se z vás stanou nespoutané sexy dračice. Budete pracovat na ladné a správné chůzi na podpatcích, pružnosti, flexibilitě a choreografiích za doprovodu podmanivé hudby... Pokud bys raději individuální hodinu sama, nebo s kámoškou, stačí zavolat na tel: 724 030929 není problém se domluvit.

 Pro představu o High Hells mrkni na Liubi IG: @malolub

Spalovač - Páteční a sobotní lekce . intervalový trénink s Kájou Balouškovou. Cvičíme s funkčníma pomůckama a s vahou vlastního těla, jako zátěž použijeme gumy, pytle , kettlbely atd. Lekce jsou pátky v 18:45 hod a soboty od 9:00 hod ráno.

Na každou lekci je třeba se přihlásit přes náš rezervační systém, popřípadě rezervujte na tel: +420 724 030 929.

Odkaz na rezervační systém:

https://centrum-funkcniho-pohybu-strakonice.reservio.com

Pravidla rezervačního systému:

 

- Vážení klienti, svou lekci nebo kurz si můžete rezervovat na celý měsíc dopředu, nebo každý týden a dokonce i hodinu před začátkem lekce.

- Zrušit rezervaci lze max 4 hodin před začátkem lekce, poté už jste povinni lekci uhradit. Bohužel jinak to v rámci udržitelnosti studia řešit nelze.

- Pokud je již lekce plná, hlídejte si pár hodin před, jestli se neuvolnilo místo, často se tak stane...popř. mi dejte smskou vědět, já Vám to ohlídám.

- Lekce se platí vždy na místě v hotovosti. Kurzy se platí první zahajovací hodinu samotného kurzu.